Zdrowe odżywanie nie musi być drogim odżywianiem

0
274
Zdrowe odżywanie nie musi być drogim odżywianiem

Świat oszalał na punkcie ekologii, a co za tym idzie, zdrowym trybem życia. Promują je gwiazdy małego i dużego formatu. Możliwe, że jest to dodatkowym czynnikiem, który sprawia, że myślimy o zdrowym życiu jako o drogim życiu. Czy na pewno tak jest?

Co wiemy o zdrowym odżywianiu?

Pobieżna wiedza o zdrowej żywności często ogranicza się do stwierdzenia, że jest to drogi tryb życia. Faktycznie produkty ekologiczne są droższe niż pozostałe. Lecz może problem drogich zdrowych zakupów tkwi gdzie indziej?

Ponad połowa Polaków zmaga się z nadwagą lub otyłością. Często wiąże się to z kupowaniem nieodpowiednich produktów i w zbyt dużych ilościach. Rodzi to kolejny problem, jakim często jest marnowanie jedzenia, które przeterminowane ląduje w koszu.

Jeżeli decydujesz się na zmianę trybu życia i odżywiania się, to może okazać się, że mimo wybierania droższych produktów, zapłacisz tyle samo lub nawet mniej.

Nauczmy się robić zakupy!

Ekologiczna żywność dostępna jest już niemal w każdym markecie, jednak w dużych miastach można spotkać specjalnie dedykowany sklep ze zdrową żywnością. Tak czy inaczej, dostęp do produktów BIO jest bardzo ułatwiony. Aby zaoszczędzić na zakupach ale nie oszczędzać na jakości produktów niezbędne będzie zaplanowanie jadłospisu na np. najbliższy tydzień.

Warto tu podkreślić, że należy zaplanować cały jadłospis a nie jedynie obiady, czy posiłki do pracy. Jeżeli nie czujesz się na siłach, by stworzyć go samodzielnie, skorzystaj z pomocy dietetyka. Ceny za usługi dietetyków nie są wygórowane, z pewnością zwrócą się później. Dopiero, gdy będziesz wiedzieć dokładnie, co zjesz każdego dnia na śniadanie, drugie śniadanie, obiad, kolację i przekąskę i w jakich ilościach, jesteś w stanie stworzyć listę zakupów, która będzie zawierała produkty, które na pewno zużyjesz.
Oczywiście taki styl życia wymaga poświęceń. Nie można sobie pozwolić na niezaplanowane zachcianki, kupowanie dodatkowych batoników czy bułek. Coś za coś. Zmiana stylu życia i odżywiania się wymaga dużo poświęcenia i samozaparcia.

Sukces zależy od wielu czynników, lecz możesz być pewny, że zdrowa żywność to zdrowy organizm, a co za tym idzie większa radość z życia i chęć do pracy. Na początku możesz mieć problemy z odpowiednią organizacją czasu i zakupów. Po miesiącu czy dwóch, już z zamkniętymi oczami będziesz mógł robić zakupy, znając położenie produktów, które Cię interesują. Jeżeli do tej pory i tak wydawałeś mało na jedzenie, to warto skorzystać z mnóstwa poradników taniej, zdrowej diety, jednak należy liczyć się z tym, że kubki smakowane będą potrzebować trochę czasu, aby zaakceptować nowe smaki.
Staropolska Galeria Smaku
https://staropolskagaleriasmaku.pl/
ul. Krakowskie Przedmieście 41/14
20-076 Lublin
tel. 81 532 49 00

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here