Zmiana stylu życia

0
178

Wiele z nas zbyt łatwo zniechęca się porażkami życiowymi. Dopada nas zniechęcenie, w efekcie czego poddajemy się walkowerem.
Duży wpływ na taki stan rzeczy ma nasze nastawienie – chcemy za dużo zyskać w krótkim czasie. Wytyczony cel należy się osiągać małymi krokami. Aby zrealizować to, co chcemy konieczne jest rozplanowanie zmiany sposobu życia w czasie.

1 krok

Podstawowym krokiem jest zadbanie o odpowiednią ilość godzin snu. Sen to dobrodziejstwo. Nie można bagatelizować nocnego wypoczynku. Nasze konstruktywne nastawienie do życia w dużej mierze uzależnione jest od odpowiedniej ilości godzin snu.

2 krok

Szklanka wody z wyciśniętym sokiem z cytryny i łyżeczką miodu na dzień dobry. Pomoże nam to usunąć szkodliwe toksyny z organizmu.

3 krok – zażywajmy ruchu.

Każda forma ruchu jest w cenie, czy to będą biegi, czy basen, czy jazda na rowerze.

Czwarty krok

Należy wprowadzić nawyk spożywania owoców zamiast cukierków i batoników. Cukier owocowy to rzecz o wiele bardziej wartościowa dla naszego organizmu niż przetworzony cukier.

Piąty krok

Na wiosnę i latem należy przebywać na świeżym powietrzu tak często, jak to możliwe. To pomoże nam w zachowaniu dobrej kondycji psycho-fizycznej. Im więcej przebywamy na zewnątrz, tym lepiej dotleniony mózg. Ma to oczywiście wpływ na lepsze samopoczucie.

Szósty krok

Jak najwięcej zielonego do każdego posiłku. Im więcej witamin i mikroelementów tym lepiej dla nas. Poprawia się nasza odporność. Różne dolegliwości dopadają nas o wiele rzadziej.

Siódmy krok

Unikajmy smażonego. Posiłki powinny być przygotowane w wersji gotowanej, pieczonej lub duszonej. Są lżej strawne i nie powodują problemów gastrycznych.

8 krok

Zróbmy wszystko, aby się częściej śmiać i uśmiechać do ludzi. Uśmiech to cenna wartość, pomaga przeżyć nawet najtrudniejsze chwile. Ma to duże znaczenie szczególnie jesienią i zimą, gdy niewiele jest słonecznego światła za oknem.

9 krok

Zawsze trzeba mieć czas dla bliskich i znajomych. Rezygnowanie ze spotkań ze względu nadmiaru obowiązków zawodowych to bardzo niekorzystny sposób zachowania.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem blogs4shops.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj