Wycena kuchni na wymiar w Warszawie

0
170
Wycena kuchni na wymiar w Warszawie

Kuchnia to najistotniejsza część domu – na pewno niejedna osoba będzie tego samego zdania. To w kuchni właśnie przyrządzamy posiłki dla rodziny, raczymy się poranną kawą czy czytamy gazetę. Żeby takim pomieszczeniem jednak była trzeba ją dobrze rozplanować. Aranżacja kuchni to nie tylko dobór frontów mebli kuchennych czy blatu. Warto bowiem wiedzieć, że liczy się ergonomia. Pomimo tego estetyka również jest istotna. To ona odpowiada za to, że nie tylko komfortowo spędzamy tam czas, ale również miło. To od niej zależy, czy przyjemnie i miło przebywamy w kuchni

W jaki sposób wybierać meble kuchenne?

wycena kuchni na wymiarW pierwszej kolejność warto wspomnieć, że meble do kuchni można nabyć gotowe jako całościowy zestaw w formie całościowego zestawu, złożyć z elementów składowych jakiejś sieciówki meblowej lub zlecić zaprojektowanie i zrealizowanie kuchni na wymiar.

Pierwsza opcja sprawdzi się idealnie w przypadku małych mieszkań przeznaczonych do wynajęcia. Przestrzeni roboczej jest bowiem niezwykle mało, a jakość pozostawia wiele do życzenia. Jedyne co tutaj jest zaletą to cena takich mebli kuchennych i szybkość dostawy oraz realizacji.

Jeśli myślimy o kuchni prywatnej słuszniejszym rozwiązaniem będzie druga możliwość. Mamy możliwość tutaj bardziej operować zestawieniem szafek i barw czy rodzajów frontów. To rozwiązanie nadal jednak nie jest bez wad. Musimy dokonywać wyboru z określonych rozmiarów szafek, często więc pozostaje luźna przestrzeń w kuchni. Co w niewielkiej kuchni robi sporą różnicę. Ponadto wybór szafek jest ograniczony, stąd też zazwyczaj kończy się na dobieraniu wyposażenia pod szafki, zamiast szafek pod wyposażenie. To powoduje następne problemy. Jakość takiej zabudowy kuchennej także jest na dość niskim poziomie. Jedyne co może działać na plus to cena. Choć i w tym wypadku warto się zastanowić, gdyż producentów mebli na wymiar jest sporo, dlatego może się okazać, że wydajać dodatkowo naprawdę niewiele uzyskamy wymarzoną kuchnię.

Dlaczego więc warto wybrać meble kuchenne na wymiar?

Efektywne zagospodarowanie powierzchni w kuchni. Meble kuchenne są idealnie dopasowane do jej rozmiaru. Producent mebli na wymiar dopasuje nam ją co do milimetra.
Pełna swoboda w ustawieniu wszystkich elementów. Możliwość dobrania wielkości wszystkich wybranych szafek, szuflad czy półek. Jest wówczas możliwość wybrania ilości szafek, półek czy szuflad. Jeśli zostanie jakieś miejsce możemy dobrać szafkę typu cargo lub dołożyć tam półki.

Zaprojektowanie zabudowy sprzętów AGD

Wybierając zabudowę kuchenną na wymiar można bez problemu zabudować cały sprzęt AGD. Nie tylko jak zwykle lodówkę, pralkę czy zmywarkę. Można stworzyć specjalną szafkę z harmonijkowymi drzwiami, w której schowamy ekspres i cały kawowy zestaw. Takich opcji jest wiele więcej. Wygląd tych urządzeń często zaburza spójność estetyczną kuchni. Umieszczając je wszystkie w zabudowie kuchennej zyskujemy lekkość, czystość linii i ujmujący minimalizm pomieszczenia. Dodatkowo warto podkreślić, że, czym więcej schowanego sprzętu, tym mniej walki z kurzem, który na nich osiada.

Wysoka jakość mebli

Meble na wymiar cieszą się dobrą sławą. Nie bez powodu. Gdy producent wykonuje nam zabudowę kuchenną na wymiar bierze pod uwagę nie tylko metraż, ale przede wszystkim zastosowanie i funkcjonalność danych szafek czy szuflad. Decyduje się wówczas między innymi o największym dopuszczalnym obciążeniu danej szuflady, od tego następnie zależą zastosowane prowadnice, a w efekcie ich trwałość i właśnie bezawaryjność.

Kuchnia na wymiar to estetyka na miarę naszych oczekiwań. Bez znaczenia jest to, czy podoba nam się styl industrialny, loftowy, skandynawski, rustykalny czy może jakiś oryginalny i niepowtarzalny, dopasowany do naszego gustu. Meble kuchenne na wymiar daje nam możliwości doboru wszystkiego. Dobór frontów i korpusów jest standardowy. Na dodatek jednak możemy decydować się na szerszy blat, co pozwala nam uzyskać głębszą powierzchnię użytkową. Możemy takie meble do kuchni dobrać idealnie pod kolor mieszkania, drzwi, podłogi, czego tylko się zapragnie. Można stworzyć spójność całego domu czy mieszkania.

Meble kuchenne – z jakich materiałów?

Pod uwagę brane są nie tylko kolory, ale i materiał. Można wybrać meble do kuchni z drewna, lub z tańszej płyty MDF. Podejmuje się decyzję o wykończeniu: w połysku czy w macie. Dobiera się materiał blatu kuchennego. Marmur, granit, ewentualnie drewno lub płyta MDF. W rustykalnych kuchniach na wymiar blat wykonuje się często z małych płytek ceramicznych.
I na koniec -meble kuchenne na wymiar to możliwość stworzenia autorskiej, niepowtarzalnej kuchni.

Cena kuchni na wymiar – od czego zależy?

Na cenę kuchni na wymiar wpływa kilka czynników, jak jakość materiałów, z których wykonane są korpusy, fronty czy blaty. Ważny jest także rodzaj pokrycia powierzchni. Aby kuchnia przetrwała lata, warto postawić na wytrzymałe materiały. Szczególnie nie ma co oszczędzać na mechanizmach kuchennych, takich jak prowadnice czy zawiasy. Blat roboczy jest najbardziej eksploatowaną częścią zabudowy kuchennej, tu też warto postawić na jakość. W dalszej kolejności liczą się korpusy – to one dźwigają cały ciężar mebli kuchennych. Na samym końcu są zaś fronty. Wiadomo, że nie ma co iść w najtańsze. Nikt nie chce, aby po jakimś czasie okleina zaczęła się odklejać. To jest jednak ten element, który bez problemu można wybrać ze średniej półki cenowej, bez znacznego ubytku na jakości. To też jest coś co daje nam zabudowa kuchenna na wymiar zamówiona od producenta. Możemy manipulować kosztami. Do nas należy wybór za co chcemy zapłacić więcej, a za co niekoniecznie.

Profesjonalni projektanci wnętrz

Jeśli decyzja padła na meble kuchenne na wymiar, trzeba zacząć od projektu. Po pierwsze pojawia się zagadnienie czy zlecić czy zrobić samemu. Jeśli mamy zmysł estetyczny i chęć poświęcenia czasu, by przyswoić najważniejsze zasady ergonomii, to możemy się sami podjąć takiego projektu. W internecie jest wiele darmowych programów, które bez problemu przeprowadzą nas przez ten proces. Jednak te proste w większości mają dużo ograniczeń. zlecenie projektu na pewno jest szybsze, a przede wszystkim mamy pewność o profesjonalności. Taki projekt jest dokładniejszy, idealnie odwzorowuję naszą zabudowę kuchenną. Dobry architekt czy projektant weźmie pod uwagę nie tylko naszą wizję estetyczną, ale również funkcjonalność czy metodykę meblową. Często może zauważyć rozwiązania, na które laik by nie wpadł.

Komu zlecić wykonanie projektu kuchni

Jeśli zlecić projekt zabudowy kuchennej na wymiar to komu? Czym wyróżnia się architekt wnętrz, projektant, a dekorator. To co widać od razu, to cenowa różnica takich usług. Jednak przede wszystkim rozróżnia je zawartość i zakres. Architekt wnętrz to osoba po studiach, wykona nie tylko projekt wizualny, lecz wykona również projekt wszystkich przyłączy. W komplecie znajdzie się projekt instalacji wodnej, elektrycznej czy gazowej. Projektant najpewniej nie wykona nam rozplanowania instalacji, jednak posiada on równie wielki zakres wiedzy jak chodzi o ergonomię przestrzeni. Dekorator odpowiada tylko za kwestię układu mebli jako zmieszczenia ich oraz za ich estetykę. Najlepiej jest więc zdecydować się przy projekcie mebli na wymiar na współpracę z architektem bądź projektantem.

Często producent zabudowy kuchennej na wymiar oferuje nam usługi swoich ludzi w zakresie projektu. Często wówczas cena takiej usługi jest już wliczona w całkowity koszt. Warto się dowiedzieć jaki charakter wykształcenia ma wówczas taka osoba. Nie ma co się jednak od razu zniechęcać nawet jeśli nie ma żadnych certyfikatów. Zazwyczaj są to jednak osoby obyte z tym zagadnieniem przez choćby staż swojej pracy.

Zasady projektowania kuchni

Projektując samemu zabudowę meblową na wymiar lub korzystając z porad osób współpracujących z firmą wykonującą meble kuchenne na wymiar wypada zwrócić uwagę na kilka najważniejszych kwestii.

Lokalizacja kuchni

Biorąc pod uwagę, że planowana jest zabudowa kuchenna na wymiar w domu, który dopiero będziemy stawiać, lub w mieszkaniu, które jest do całkowitej przeróbki włącznie z wszelkimi instalacjami -warto wybrać jej rozmieszczenie. Biorąc pod uwagę kierunki świata kuchnię najlepiej ustawić od strony północnej, północno-wschodniej lub północno-zachodniej. Lokalizacja kuchni blisko wejścia do domu, zmniejsza trasę jaką trzeba będzie pokonywać z zakupami. Okno zaś wychodzące na stronę wschodnią sprawi, że przy rannej kawie powita nas słońce.

Wielkość kuchni

Jeśli kuchnia na wymiar to mała czy duża? Wszystko zależy od tego jak będzie się z niej korzystać. Jeśli w sąsiedztwie jest przestronna jadalnia, to sama powierzchnia kuchni nie musi być największa. Co innego gdy w kuchni zamierzamy umieścić stół. Wtedy pojawia się pytanie -jak duży. Czyli jak wielka jest rodzina i ile osób takowa kuchnia musi pomieścić. Pytanie czy dom posiada spiżarnię, a jeśli to mieszkanie czy jest piwnica. Czy kuchnia ma być najważniejszym pomieszczeniem w domu, czy tylko miejscem do przygotowywania posiłków.

Kuchnia – strefy robocze

Wyróżnia się pięć stref: strefa zapasów (głównie lodówka), strefa przechowywania (szafki na naczynia), strefa mokra (zlew, zmywarka i kosz na odpady), strefa przygotowywania posiłków (przestrzeń robocza na blacie, ewentualnie wyspa) i strefa gotowania (kuchenka i piekarnik). Zasada ergonomii nakazuje zachowanie podanej kolejności stref, względem ruchów wskazówek (dla osób praworęcznych): produkty spożywcze -naczynia, drobne AGD -mycie, sprzątanie -gotowanie pieczenie.

Układy kuchenne

Warto przyjrzeć się również podstawowym układom kuchennym. Do najpopularniejszych należą: kuchnia jednorzędowa lub dwurzędowa, oraz te w kształcie liter: L, G lub U.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Warto więc decydując się na kuchnię na wymiar zwrócić uwagę na wiele aspektów. Jest to co prawda więcej zachodu, ale są to przede wszystkim dużo większe możliwości. Wybór producentów mebli kuchennych jest obecnie bardzo szeroki, spokojnie więc można spotkać kogoś kto zrobi nam meble kuchenne na wymiar w satysfakcjonującej cenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj