Jak na siłowni ćwiczyć pośladki?

2
290
Jak na siłowni ćwiczyć pośladki?

Wiele osób wybierając się na siłownie, nie za bardzo wiedzą jakie ćwiczenia wykonywać. A jak wiemy każde ćwiczenie wpływa inaczej na nasze ciało i wzmacnia różne partie mięśni. Aby uzyska pożądany efekt i aby nasze ćwiczenia były efektywne należy przede wszystkim wykonywać je starannie i oczywiście systematycznie. Obecnie jak zauważymy bardzo popularne są ćwiczenia na pupę. Wiele kobiet pragnie mieć krągłe i jędrne pośladki. Jednak częstokroć nasuwa się pytanie, jak na siłowni ćwiczyć pośladki, aby osiągnąć pożądany efekt.

Jak na siłowni ćwiczyć pośladki?

Na szczęście na każdej siłowni znajdziemy kilka urządzeń, które pomogą nam wyrzeźbić zgrabne pośladki. mamy wiele możliwości, dlatego tez warto wykorzystać każdą z nich.

Do ćwiczeń na pośladki, wykonywanych na siłowni możemy zaliczyć:

  • podnoszenie sztangi wraz z przysiadem – pracują tutaj między innymi: mięsień pośladkowy wielki, mięsień czworogłowy uda, mięsień przywodziciel wielki, mięśnie dwugłowe,
  • wchodzenie na step, lub inne podwyższenie,
  • martwy ciąg na jednej nodze z kettlebell,
  • wypychanie bioder z pozycji leżącej, unoszenie bioder ze sztangą,
  • ćwiczenia na suwnicy,
  • ćwiczenie cardio na orbitreku,
  • odwodzenie nogi w tył z wyciągu dolnego oraz odwodzenie nogi na zewnątrz z wyciągu dolnego.

Ćwiczenia ze sztangą są niezbędne

Ćwiczenia ze sztangą są niezbędneJak widzimy jest wiele sposobów na ćwiczenie pośladków. Jednak to ćwiczenia ze sztangą stanowią podstawę treningu pośladków i to one przynoszą najlepsze rezultaty. Ćwiczenia ze sztangą dają wiele możliwości. Najpopularniejszym ćwiczeniem wykorzystującym sztangi jest przysiad ze sztangą, który to można wykonywać na wiele sposobów. Co ważne mogą to być pełne przysiady lub też półprzysiady. Dobrym ćwiczeniem są również wykroki w przód lub w tył ze sztangą, czy też unoszenie bioder ze sztangą.

Bardzo istotną kwestią przy wykonywaniu ćwiczeń na pośladki jest fakt, iż trening powinien być zawsze dopasowany pod kątem naszego celu. Jeżeli chcemy na przykład wzmocnić i „wyrzeźbić” pośladki, to powinniśmy wykonywać więcej powtórzeń z mniejszym obciążeniem.

Natomiast jeżeli naszym głównym celem jest aby pośladki urosły, to wtedy pamiętajmy o tym, aby wykonywać mniej powtórzeń z większym obciążeniem. Natomiast trening na siłę to niewielka ilość powtórzeń z dużym obciążeniem.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here