Dlaczego kulturystyka?

0
199
Dlaczego kulturystyka?

Od zawsze zastanawiało mnie w jaki sposób być bardziej systematycznym. Jak skuteczniej dążyć do celu i co najważniejsze – osiągać go. Czy z tymi umiejętnościami się rodzimy czy można to w pewien sposób nabyć i posiąść – postaram się to wyjaśnić w kilku prostych słowach. Wiele dzieci jest dość aktywnych ruchowo. Spędzają czas grając w piłkę, biegając, uprawiając różne sztuki walki. Są tutaj wpajane przez rodziców czy trenerów pewne zasady, że sport to zdrowie, że zdrowa rywalizacja jest potrzebna w życiu. Wobec tylu możliwości dlaczego kulturystka może być najlepszym wyborem?

Problem otyłości u dzieci

Niestety obecne czasy niosą ze sobą masę produktów spożywczych wysokoprzetworzonych, fast foody na każdym rogu czy półki w sklepach uginające się od ilości słodyczy i kolorowych napojów. Jest to mieszanka powodująca, że nawet dzieciaki mające dużo ruchu, wchodząc w okres dojrzewania są otyłe, bez sił i z niską samooceną. Jest to czas kiedy zaczynamy się rozglądać za płcią przeciwną. A co za tym idzie zaczynamy zwracać uwagę na własną aparycję.

Dlaczego kulturystyka?

Dlaczego kulturystyka?Jeśli weźmiemy zasady przekazane przez naszych nauczycieli, dodamy do tego zdobytą wiedzę na temat żywienia jesteśmy w stanie zmienić siebie. Przechodząc do meritum: Dlaczego kulturystyka? Jeśli jesteśmy typem osoby, która lubi przywiązywać uwagę do szczegółów, lubimy patrzeć jak zmienia się nasz własny organizm to spędzanie czasu i wylewanie potu na siłowni będzie wręcz idealne. Przy systematycznych treningach tj. trzy lub cztery razy w tygodniu, będziemy w stanie wyleczyć się z niektórych chorób cywilizacyjnych. Kulturystyka to nie tylko wyrzeźbieni mężczyźni stojący na scenie i prężący się do sędziów. Kulturystyka to styl życia, to liczenie kilokalorii, przygotowywanie posiłków na dwa dni w przód. Ten sport rozwija w nas pewną, bardzo pożądaną cechę – cierpliwość. W kulturystyce efekty nie przychodzą po tygodni, ale czasami nawet po sześciu miesiącach. Dlatego upór i nie zrażanie się w razie niepowodzeń są tutaj kluczowe.

Co może dać nam uprawianie kulturystyki?

Dzięki kulturystyce, pośrednio, dowiemy się wiele na temat anatomii, żywienia czy suplementacji. Jest to bardzo uniwersalny sport, jako że wzmacnia nas mentalnie, poprzez zwiększenie pewności siebie, poprawia stan naszego zdrowia, wzbogaca nas o wiedzę i o możliwość poznania wielu innych zapaleńców nie tylko na siłowni, ale też na forach i grupach w internecie. Warto dodać, że uczęszczanie na siłownie stało się ogólnodostępne. Wiele obiektów umożliwia wstęp całodobowy, a pracodawcy coraz częściej dofinansowują nam karty typu Multisport, co jeszcze bardziej ułatwia nam uprawianie tego pięknego sportu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj