Siłownia plenerowa – jak ćwiczyć?

1
290
siłownia plenerowa - jak ćwiczyć

W ostatnim czasie bardzo modne stały się siłownię plenerowe. Są one budowane na większych osiedlach, tak aby każdy mógł z nich korzystać. Jednak pamiętaj, że w takim miejscu raczej nie zbudujesz wymarzonej sylwetki, ale możesz je wykorzystać w inny sposób. Wyjątkiem są siłownie z drążkami do podciągania. Zazwyczaj w takim miejscu są rowerki, oraz różne urządzenia do ćwiczenia całego ciała. Każda siłownia tego typu jest inna, więc jeśli chcesz, możesz za każdym razem zmieniać teren, a tym samym ćwiczyć inne partie mięśni. Czasem zdarza się że jedno, czy dwa urządzenia są naprawdę solidnie zrobione i możesz śmiało je wykorzystać do budowania mięśni. Siłownia plenerowa – jak ćwiczyć? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Siłownia plenerowa – jak ćwiczyć?

siłownia plenerowa - jak ćwiczyćW takim miejscu zazwyczaj opór stawiany przez maszyny jest mały, żeby osoby w każdym wieku mogły ich używać. Jeśli chcesz zbudować masę mięśniową to zajmie ci to trochę czasu. W związku z tym, że opór jest mały musisz skupić się na ilości powtórzeń. Ćwicz wytrzymałość na poszczególnych urządzeniach. Dzięki temu twoje mięśnie będą miały bodziec do wzrostu. Jeśli na siłowni jest dostępny drążek, możesz śmiało ćwiczyć na nim mięśnie brzucha, triceps, biceps, oraz nogi. Może na siłowni masz ławeczkę do brzuszków, to warto ją wykorzystać. Jeśli nie, to możesz wziąć karimatę i na niej wykonywać brzuszki, pompki i inne ćwiczenia. Dzięki temu możesz śmiało budować mięśnie właśnie w takim miejscu jak siłownia plenerowa.

Treningi cardio

Drugie zastosowanie takiego miejsca jest dla osób, które wykonują treningi cardio. Może to być bieganie, jazda na rowerze, rolkach, deskorolce, lub skakanie na skakance. Przed treningiem warto odwiedzić taką siłownię plenerową, i zrobić rozgrzewkę na każdym urządzeniu po kilka minut. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko kontuzji w trakcie wykonywania treningu. Również warto zajrzeć tam po treningu, żeby rozciągnąć mięśnie. Rozciąganie jest ważne, gdyż bez tego będziesz miał zakwasy.

Jeśli nie wiesz jak używać sprzętu na siłowni plenerowej, to nie musisz się tym przejmować. Na każdym urządzeniu jest tablica informacyjna, która w prosty sposób wyjaśnia jak ćwiczyć na poszczególnych maszynach.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here