Rodzaje pilników do paznokci – porównanie w pigułce

0
299
Rodzaje pilników do paznokci - porównanie w pigułce

Na rynku istnieje wiele różnych typów pilników do paznokci – najlepiej w tym temacie są obeznane oczywiście kobiety dbające o swoją urodę, lecz oczywiście nie tylko. W niniejszym artykule przedstawimy Państwu najbardziej znane typy pilniczków do paznokci. Zachęcamy serdecznie do wnikliwej lektury!

Czym różnią się pilniki do paznokci?

Pilniczki do paznokci różnią się zwłaszcza stopniem granulacji. Granulacja jest to wielkość nasycenia pilnika ilością ściernych ziarenek. Im wyższa jest ziarnistość (granulacja) pilniczka do paznokci, tym jest on bardziej szorstki, czyli jest używany do skracania płytki paznokcia oraz paznokci żelowych czy też akrylowych. Pilniczki są tym łagodniejsze, im mają mniejszą ziarnistość. Najniższy stopień granulacji posiada tzw. blok polerski, służący do polerowania płytki paznokcia.

Pilniki metalowe

Jeżeli chodzi o rodzaje pilników do paznokci, to możemy ich kilka wyróżnić. Ten typ pilnika do paznokci jest z pewnością bardzo znany i używany zwłaszcza przez osoby w podeszłym wieku, które do takiego rodzaju są już przyzwyczajone. Obecnie jednak odchodzi się od ich produkcji, ponieważ są one uznawane za rodzaj, który niszczy naturalną płytkę paznokcia. Wciąż można je spotkać i czynnikiem, który z pewnością zachęca do ich zakupu, jest cena, zazwyczaj o wiele niższa w porównaniu do innych typów pilniczków. Nie warto jednak ich stosować – lepiej trochę dopłacić i dokonać zakupu innego rodzaju, tak aby nie niszczyć swoich paznokci.

Pilniki piankowe

Pilniki piankowe należą do bardzo wygodnych pilniczków. Są one idealne dla osób z delikatną i wrażliwą skórą przy paznokciach, a także posiadających problemy z łamliwością oraz rozdwajaniem się paznokci. Ich używanie jest przyjemne i nie sprawia dyskomfortu, a ich trwałość jest dość spora. Możemy je znaleźć w wielu różnych kolorach oraz kształtach. Mają one poziom granulacji od 100 do 600, czyli służą do polerowania oraz skracania płytki paznokcia.

Pilniki papierowe

Ten rodzaj pilników jest klasyką. Są one niezwykle trwałe i bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu. Nowoczesne pilniki papierowe są wytwarzane dzięki zastosowaniu nowej technologii, która opiera się na użyciu stearynianu. Dzięki temu ziarna korundowe w trakcie piłowania nie tworzą grudek.

Pilniki szklane

Te pilniczki są łagodniejsze niż papierowe, nie rozdwajają paznokci przy dłuższym stosowaniu. Bardzo dobrze radzą sobie z wygładzaniem krawędzi paznokci i są idealne do piłowania paznokci cienkich oraz delikatnych. Zabezpieczają przed pękaniem oraz rozdwajaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj