Podwiązka na studniówkę – czym kierować się przy jej wyborze?

0
106
Podwiązka na studniówkę - czym kierować się przy jej wyborze?

Podwiązka na studniówkę to nieodłączny element stylizacji każdej przedstawicielki płci pięknej. Choć przez większą część wieczoru jest niewidoczna, przyjdzie moment, gdy zagra pierwsze skrzypce. Zazwyczaj dzieje się to w trakcie robienia pamiątkowego zdjęcia wszystkich dziewcząt. Warto zatem dowiedzieć się, czym kierować się przy wyborze podwiązki, aby być w stu procentach zadowoloną.

Skąd wzięła się tradycja noszenia podwiązki na studniówce?

Wiele osób może zastanawiać się nad tym, skąd właściwie wzięła się tradycja noszenia podwiązek na studniówkach. Na to pytanie nie da się jednak udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Zwyczaj ten wydaje się bowiem dość młody. Kolor czerwony, który powinna posiadać podwiązka na studniówkę, przynosi ponoć szczęście. Komu zaś potrzeba go bardziej niż osobom wkraczającym w dorosłość? Podwiązkę noszoną w trakcie studniówki ma się wsunąć na udo także w te dni, w których odbywają się egzaminy maturalne. I choć ciężko o to, aby taki dodatek zastąpił wiedzę niezbędną do zdania matury, wiele dziewcząt bierze sobie do serca ten przesąd.

Jaka powinna być podwiązka?

Podwiązki na studniówkę powinny być wybierane starannie. Interesujących dodatków jest całe mnóstwo, dlatego każda przedstawicielka płci pięknej może postawić na opcję odpowiadającą jej osobistym preferencjom. Najważniejsze jest oczywiście to, aby podwiązka na studniówkę posiadała kolor czerwony. Może być to krwista czerwień, jak również zmysłowy burgund. Nie oznacza to jednak, że podwiązka musi być jednobarwna. Zazwyczaj dodatek ten posiada jakieś elementy w kolorze czarnym. Taki odcień może posiadać chociażby koronka. Ważne jest również to, aby podwiązka posiadała odpowiednią szerokość. Bardzo wąskie tasiemki doskonale będą prezentowały się na szczupłych i długich nogach. Puszyste przedstawicielki płci pięknej powinny jednak postawić na szersze podwiązki. Ważny jest również dobór właściwego rozmiaru podwiązki. Najważniejsze jest to, aby nie zsuwała się ona z uda w trakcie tańca.

Gdzie poszukiwać podwiązki idealnej?

Podwiązka na studniówkę jest dostępna zarówno w ofercie sklepów stacjonarnych, jak i internetowych. Wydaje się, że zdecydowanie wygodniejsze są zakupy online. Bez wychodzenia z domu można bowiem przejrzeć kilkanaście różnych propozycji i zastanowić się nad tym, która z nich będzie najodpowiedniejsza. Niezdecydowane panie mogą śmiało postawić na zakup dwóch, a nawet trzech różnych podwiązek. Dodatki te nie są bowiem zbyt drogie. Czasami, kupując kilka z nich, można liczyć na atrakcyjną promocję. Warto zatem pomyśleć o wspólnych zakupach wraz z koleżankami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here