Odchudzaj się smacznie

0
272
Odchudzaj się smacznie

Dieta ketogeniczna jest dla osób chorujących na epilepsję oporną na leczenie. Warto po nią sięgać i stosować ją przez długi czas. Cukrzykom także się przyda. Wysoka jakość takiej diety jest gwarantowana, jeśli stosuje się ją zgodnie z zaleceniami. Nie wolno stosować odstępstw od zasad takiej diety. Jest to odżywianie zdrowe i bardzo dobre. Każda osoba może stosować ją przez dowolny czas – miesiąc, dwa miesiące czy nawet rok. W takiej diecie jest 50 procent węglowodanów, 35 procent tłuszczów i do tego 15 procent białka. Około 80-90 procent energii pobiera się z tłuszczów, a 10-20 procent pochodzi z białek oraz węglowodanów. W takiej diecie łączy się tłuszcze zwierzęce oraz oleje z awokado, orzechów i nasion. Staranna kompozycja diety sprawia, że osoby chore czują się lepiej, a osoby pragnące schudnąć osiągają oczekiwane efekty już po kilku dniach stosowania takiej diety.

Dieta keto i euforia

Przez 2-3 miesiące stosowania takiej diety człowiek jest w euforii. Po tym czasie ten stan mija i pojawia się senność, mogą wystąpić zaparcia, czyli brak apetytu. Zmienia się także zapach potu, moczu oraz oddechu. Dieta ketogeniczna ma jednak bardzo wiele zalet.

Co można jadać na diecie?

Na takiej diecie można zjeść jednego banana dziennie lub 50 gramów ryżu, aby nie przekraczać zalecanej porcji węglowodanów. W diecie można stosować takie produkty, jak golonka, boczek, udka z kurczaka, smalec, steki wołowe, olej kokosowy, olej lniany, siemię lniane, nasiona chia, sezam czy jaja. Oliwki, orzechy, oliwa z oliwek także są stosowane regularnie. Podczas takiej diety absolutnie nie wolno jadać pieczywa, makaronów, płatków owsianych, jaglanych, gryczanych, żytnich czy kukurydzianych, owoców i słodyczy. Należy unikać smażonej kiełbasy oraz przetworzonego mięsa. Takie są zasady tej diety i na nich należy zawsze polegać.

Https://dietetyk.edu.pl/ – Blog o odchudzaniu I dietach odchudzających.

Dlaczego traci się kilogramy podczas tej diety?

Organizm czerpie energię z magazynowanych tłuszczów i białka, a ciała ketonowe sprawiają, że nie czuje się głodu. Je się mniej i nie podjada się. Stosowanie diety keto może zubożyć ciało w składniki, dlatego należy suplementować witaminę D, wapń oraz witaminy, które rozpuszczają się w wodzie. Jednak długotrwałe stosowanie takiej diety może powodować biegunki, zaparcia, bóle brzucha. Czasami traci się apetyt, występuje zmęczenie oraz wymioty. Nie zawsze jednak musi się tak dziać.

Dieta ketonowa nie jest zalecana osobom chorym na cukrzycę, porfirię, kamicę nerkową, kamicę dróg żółciowych, kwasicę organiczną. Osoby cierpiące na takie choroby powinny stosować innego rodzaju diety. Jest to sprawa bardzo ważna, ponieważ dieta ketogeniczna może poczynić szkody w organizmach takich osób.

Zaletą takiej diety jest to, że jada się smaczne rzeczy, np. sałatkę z awokado i wędzonym łososiem, jajecznicę na boczku czy stek wołowy. Osoby lubiące pieczywo będą nieco zasmucone, ponieważ na takiej diecie nie wolno jadać pieczywa wcale. Jednak można się do takich wytycznych przyzwyczaić.

Podsumowując, dieta ketogeniczna jest dobra i zalecana niejednej osobie. Warto zatem wybrać tę dietę na pewien czas i stracić pewną ilość kilogramów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj