Motoryzacja – Jak działa zawieszenie pneumatyczne?

0
165
Motoryzacja - Jak działa zawieszenie pneumatyczne?

Zawieszenie pneumatyczne pozwala na stałe parametry tłumienia wstrząsów, bez względu na obciążenie pojazdu. Stosowaną w tradycyjnych modelach zawieszenia sprężynę zastąpiła pompa zawieszenia. Sercem systemu zawieszenia pneumatycznego jest kompresor w221, który wtłacza sprężone powietrze do poduszek amortyzatorów, które następnie łagodzą wstrząsy spowodowane nierównościami. Sprężarka powinna tłoczyć jedynie suche powietrze we właściwym momencie, co powoduje konieczność ścisłej współpracy wielu komponentów.

Liczne zalety zawieszenia pneumatycznego

Poduszka zawieszenia, określana także jako miech, tłumi przenoszenie wszelkich wstrząsów podczas jazdy, co przekłada się na nieporównywalnie duży komfort. Wysokiej jakości kompresor mercedes r klasa funkcjonuje skutecznie bez względu na masę własną pojazdu oraz jego dodatkowe obciążenie. Sprężarka doskonale sprawdza się więc w dużych samochodach terenowych oraz w nowoczesnych limuzynach.

Kontrola zawieszenia pneumatycznego

Pozwalający na tłumienie nierówności miech musi ściśle współpracować z pozostałymi komponentami takimi jak pompa zawieszenia. Złożona budowa układu zawieszenia pneumatycznego, a także duża ilość delikatnej elektroniki powoduje, że właściciel wykorzystującego ten system samochodu powinien z odpowiednią regularnością kontrolować jego stan techniczny. Sprężarka to element, którego żywotność szacowana jest na ok. 200 tysięcy przebytych kilometrów.

Naprawa zawieszenia pneumatycznego

Nieodpowiednio działający miech zawieszenia pneumatycznego wskazuje na uszkodzenie systemu. Regeneracja lub wymiana elementów takich jak pompa zawieszenia lub kompresor mercedes ML GL może być kosztowna. Zawieszenie pneumatyczne montuje się jednak przede wszystkim w samochodach należących do klasy premium, których właściciele muszą liczyć się z wyższymi kosztami eksploatacji. Oczywiście regularne kontrole techniczne dadzą szansę, aby odpowiednio wcześnie wykryć wadę, zanim cały układ zawieszenia pneumatycznego zostanie uszkodzony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj