Mała łazienka z wanną w bloku? To możliwe!

0
96
Mała łazienka z wanną w bloku? To możliwe!

Mała łazienka niejednokrotnie stanowi duże wyzwanie, stwierdza sprzedawca sklepu tanialazienka.com. Mowa przede wszystkim o zaaranżowaniu jej w odpowiedni sposób, tak aby była nie tylko efektowna, ale również i praktyczna. Choć wiele osób woli prysznic, to jednak w przypadku zwolenników wanny niewielki metraż może stanowić ogromny problem. Pozornie. Dlaczego? Otóż, mała łazienka w bloku czy w domu prywatnym nie jest dużą przeszkodą dla zamontowania wanny – takie rozwiązanie również jest możliwe.

Wanna do małej łazienki

Mała łazienka nie oznacza wcale przymusu rezygnacji z wanny. Obecnie istnieją rozwiązania, wśród których można wybrać odpowiedni jej model i dopasować do małego metrażu.

Wymiary przede wszystkim

Na początek należy zwrócić uwagę na wymiary wanny, tak aby odpowiednio komponowały się z miejscem w łazience. Przed remontem, bądź wyborem wanny należy zatem dokładnie zmierzyć miejsce, w którym ma stanąć wanna. Pod uwagę należy wziąć również to, czy będzie ona częściowo zabudowana, czy nie. Taki zabieg pozwoli na oszczędność przestrzeni.

Następny krok to oczywiście wybór wanny. Krótkie modele są przeznaczone właśnie do małych łazienek i posiadają długość od 100 do 140 centymetrów oraz od 65 do 75 centymetrów szerokości. Należy zwrócić też uwagę na jej pojemność.

W zależności od tego, kto będzie korzystał z łazienki, warto pomyśleć o wannie krótkiej lub wysokiej. Krótsze są dostosowane do osób w podeszłym wieku oraz niepełnosprawnych. Pozwalają one na łatwiejsze wychodzenie z niej. Oprócz tego, możliwe jest także wybranie wanny z siedziskiem.

Kształt wanny

Kolejną kwestią w wyborze wanny do małej łazienki jest jej kształt. Standardowo mają one formę owalną, bądź prostokątną, jednak z powodzeniem sprawdzają się również wanny asymetryczne, to jest jedna ze stron zwęża się i jednocześnie zwalnia miejsce w pomieszczeniu. Są one również doskonałe z tego względu, że wymiary ich mają co najmniej 140 centymetrów długości i 75 centymetrów szerokości. To zwiększa komfort w trakcie kąpieli i sprawia, że wanna wcale nie wydaje się taka mała. Z ich pomocą można idealnie zagospodarować na przykład róg łazienki, który nie nadaje się do niczego innego. Wanna narożna pozwala również optycznie ukształtować przestrzeń i dopasować się do wymiarów łazienki.

Wanna i prysznic w jednym

Kolejny sposób to wanna z prysznicem, czyli dwa w jednym. Wystarczy wannę wyposażyć w parawan, który – w razie potrzeby – szybko zamieni ją w prysznic. Jest to rozwiązanie tanie oraz kompromisowe dla tych, którzy nie mogą się zdecydować na jedną z opcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here