Czym jest normobaria?

0
220
Czym jest normobaria?

Komora normobaryczna z roku na rok jest coraz bardziej popularna. I słusznie, ponieważ normobaria ma zbawienny wpływ na nasz organizm i jest uważana za jedną z najbardziej innowacyjnych i obiecujących metod medycznych. Czym jest normobaria i czy naprawdę warto regularnie z niej korzystać?

Czym jest normobaria?

Normobaria, czyli komora ciśnienia została stworzona, ponieważ pojawiające się w ostatnim czasie badania jasno wykazały, że procesy rekonwalescencji i autoregeneracji zachodzą szybciej, jeśli ciśnienie powietrza jest wyższe. W takich warunkach tkanki szybciej i skuteczniej wykorzystują tlen. Dzięki temu komórki są lepiej dotlenione i odżywione, zwiększa się także ilość komórek macierzystych. Zyskuje na tym cały organizm, który zaczyna się po prostu błyskawicznie odbudowywać i regenerować.

Warunki w komorze normobarycznej

W komorze normobarycznej zapewnione są do tego optymalne warunki. Mieszanka oddechowa i ciśnienie, które tam panują najskuteczniej wspomagają nasze zdrowie. Dlatego regularne wizyty w komorach normobarycznych mają wpływ na szybkość starzenia się i procesy regeneracji ciała. Terapia w ten sposób jest w pełni bezpieczna dla całego organizmu. Komora wygląda jak beczka ciśnieniowa, do której wystarczy wejść i się zrelaksować poprzez miarowe, regularne i spokojne oddychanie. Warto korzystać z takie odnowy biologicznej, choćby przebywając na wczasach na Mazurach. Normobaria Mazury to doskonałe dopełnienie udanego wypoczynku.

Wizyta trwa około półtorej godziny. To wystarczy, żeby wysokie ciśnienie zaczęło działać dobroczynnie na cały organizm. Regularne wizyty w komorach normobarycznych zapewniają więc zdrowie i warto z nich korzystać. W Polsce jest coraz więcej miejsc, które oferują regenerację i terapię normobaryczną. Można z nich skorzystać zarówno w uzdrowiskach, jak i w gabinetach odnowy biologicznej czy innych tego rodzaju miejscach. Regularne stosowanie normobarii jest jednym ze sposobów na długowieczność.

Tekst powstał przy współpracy z Normobaria producent

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here