Budowanie masy mięśniowej zimą i wiosną – od czego zacząć?

0
270
Budowanie masy mięśniowej zimą i wiosną - od czego zacząć?

Według naukowców, budowanie masy mięśniowej jest najrozsądniejsze zimą oraz wiosną. Dzieje się tak, ponieważ wówczas każdy sportowiec ma więcej czasu na regularne ćwiczenia, trzymanie się ustalonej, wysokokalorycznej diety oraz odpowiednią regenerację. Chłód za oknem sprawia, że ludzie nie chcą wychodzić spontanicznie z domu, mogą nadmiar tkanki tłuszczowej schować pod grubym swetrem, nie kusi ich niezdrowe jedzenie na mieście lub grill w ogródku, mają więcej czasu na intensywne ćwiczenia na masę mięśniową i przede wszystkim łatwiej jest im zrealizować plan treningowy ułożony pod okiem specjalisty.

Jak zbudować masę mięśniową?

Budowanie masy mięśniowej zimą i wiosną jest najlepszym pomysłem. Wystarczy tylko zwrócić uwagę na takie czynniki, jak:
– dieta na masę mięśniową, bogata w białko, węglowodany i tłuszcze,
– suplementy diety na masę mięśniową typu: kreatyna, gainery, witaminy oraz minerały,
– intensywne ćwiczenia na masę mięśniową w domu lub na siłowni,
– odpowiednia regeneracja organizmu po ciężkich ćwiczeniach, w czasie której następuje przyrost masy mięśniowej,
– sterydy anaboliczne, które przyspieszają budowanie masy mięśniowej.

Rola suplementów diety w budowaniu masy mięśniowej

Suplementy diety uzupełniają niedobory składników odżywczych w organizmie, w czasie diety na masę mięśniową. Najczęściej sportowiec sięga zatem po witaminy i minerały. Z drugiej strony suplementy diety na masę mięśniową zwiększają ilość przyjmowanych węglowodanów, tłuszczy oraz białka. Właśnie dlatego największą popularnością na siłowni cieszą się odżywki białkowe.
Rola suplementów na masę mięśniową nie kończy się jednak w tym miejscu, bowiem suplementy diety chronią także organy wewnętrzne sportowca. Zwłaszcza wątrobę, gdy postanowi on sięgnąć po sterydy anaboliczne. Właśnie dlatego po suplementy diety warto sięgnąć przed rozpoczęciem cyklu na masę mięśniową, przyjmować ją w trakcie jego trwania oraz później, gdy cykl na masę mięśniową dobiegnie końca. Niektóre suplementy diety wspierają bowiem szybszą regenerację, dodają energii, wytrzymałości i siły, a także podnoszą morale u sportowca, motywując go do ćwiczeń.

Wpływ intensywności treningu i regeneracji na wzrost mięśni

Intensywne treningi na masę mięśniową pobudzają mięśnie powodując ich przyrosty. Z drugiej strony nie wolno przesadzać z ćwiczeniami, gdyż można osiągnąć odwrotny do zamierzonego efekt.
Regeneracja jest bardzo ważna, gdyż w czasie jej trwania mięśnie naprawiają się, rosną oraz stają się twarde i trwałe.

Dlaczego kulturyści sięgają po środki dopingujące?

Środki dopingujące na masę mięśniową przyspieszają przyrosty masy mięśniowej, zwiększają wytrzymałość w czasie intensywnych ćwiczeń na siłowni (martwy ciąg, podnoszenie hantli, ćwiczenia ze sztangą czy podnoszenie się na drążku), zwiększają siłę, dają motywację do dalszego trenowania itd.
Sterydy na masę mięśniową działają więc dwutorowo: oddziałując bezpośrednio na mięśnie, ale wspomagając też intensywne treningi, czyli tym samym poprawiając wyniki w sporcie.

Popularne sterydy na siłowni

Metanabol to syntetyczna wersja naturalnego hormonu androgennego. Środek ten wywołuje niezwykle szybkie przyrosty masy mięśniowej, jednocześnie nie wykazując działania hormonalnego. Metka lub meta, bo tak nazywają ten steryd sportowcy, ma bardzo silne działanie anaboliczne, charakteryzując się jednocześnie słabymi działaniami androgennymi i progestagennymi.
Działania metanabolu skupia się przede wszystkim na przyspieszeniu syntezy białek oraz zatrzymaniu fosforu i azotu. Wskutek tego przyspieszone zostają: wzrost kości oraz imponujące przyrosty masy mięśniowej.
Co ciekawe, środek ten jest bardzo tani i przyjmowany w tabletkach a nie w zastrzykach.
Testosteron to najpopularniejszy steryd, stanowiący podstawę każdego cyklu na masę mięśniową. Pozwala on w krótkim czasie zbudować masę mięśniową, polepszyć wyniki w sporcie oraz zwiększyć intensywność treningów, dzięki zwiększeniu siły, wytrzymałości oraz motywacji do ćwiczeń.
Primobolan to pochodna DHT. Środek ten, przyjmowany w tabletkach, odpowiada za budowanie masy mięśniowej oraz poprawienie siły mięśni.
Są to najpopularniejsze obecnie sterydy anaboliczne, niemniej każdy sportowiec musi indywidualnie dobrać najlepsze środki dla siebie. Każde z nich znajdzie natomiast w Internecie, gdy odwiedzi sklep ze sterydami online.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj