Ból stawów po siłowni

0
236
Ból stawów po siłowni

Znasz to uczucie, kiedy wracając z intensywnego treningu do domu odczuwasz ból stawów po siłowni? Jeżeli tak, to dobrze trafiłeś, ponieważ o swoje stawy można i należy dbać.

Jak dbać o swoje stawy?

Po pierwsze ważne jest, aby przed każdym treningiem poprawnie się rozgrzać. Niektórzy porywają się na ćwiczenia nieadekwatne do własnych możliwości, co może skończyć się kontuzjami. Znany nam wszystkim ból stawów po siłowni to niejednokrotnie efekt zaniedbania podstawowych zasad odpowiedniego przygotowania swojego ciała do treningu. Dlaczego rozgrzewka jest tak istotna? Odpowiedź jest banalnie prosta. Ćwiczenia wstępne mają za zadanie pobudzić krążenie krwi w obrębie naszych mięśni i przygotować je do większego wysiłku. Dodatkowo pobudzone i zaopatrywane w odpowiednią ilość tlenu mięśnie mogą stabilizować układ kostny podczas wykonywania ćwiczeń, co minimalizuje ryzyko kontuzji i na pewno sprawi, że ból stawów po siłowni odejdzie w niepamięć. Oczywiście warto zaznaczyć, że jeśli stawy uległy przeciążeniu, to przed podjęciem kolejnych prób walki na siłowni, warto im dać odpocząć. Ale przejdźmy teraz do propozycji rozgrzewki. Najlepiej zacząć od tzw, cardio. Szybkie ćwiczenia należy wykonywać przez okres co najmniej 5 minut. Kolejno poświęć trochę czasu na rozciąganie (streching). W ten sposób przygotujesz swoje ciało do wysiłku siłowego.

Ból stawów po siłowni

Ból stawów po siłowniO czym warto pamiętać? Warto wiedzieć, że ból stawów po siłowni może być efektem naszych niezahamowanych ambicji. Jeżeli czujesz, że nie jesteś w formie na podnoszenie ciężarków, to tego nie rób. Nie warto udowadniać sobie na siłę, że jest się w formie. Warto natomiast nad tą formą popracować. Jeżeli chcesz unikną bólu stawów, to możesz zainwestować w porady trenera personalnego, który wraz z Tobą oceni Twoje obecne możliwości, określi Twoje cele i podejmie się próby doprowadzenia Cię do wymarzonych efektów. Bardzo ważne jest także to, aby nie przesadzać z ilością treningów. Jeżeli odczuwasz dyskomfort i ból stawów po siłowni, to odpuść kolejne treningi, do czasu aż Twoje stawy i mięśnie się zregenerują. Pamiętaj, że ćwiczenia służą zdrowiu, ale tylko te wykonywane w sposób racjonalny. Na rynku dostępne są specjalne ochraniacze na nadgarstki i staw kolanowy, może warto pomyśleć o zakupie takich elementów? Dodatkowo możesz udać się do apteki i zainwestować w suplementy, wspomagające szybszą regenerację stawów. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat wyboru odpowiednich tabletek i suplementów na stawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj