Szkolenia na zamówienie dla firm – szkolenia in company szyte na miarę

0
180
Szkolenia na zamówienie dla firm – szkolenia in company szyte na miarę

Każdemu pracodawcy powinno zależeć na tym, by zatrudnione u niego osoby stale podnosiły swoje kompetencje. Powód jest prosty, przekłada się to na większy zysk dla firmy. Często jednak przedsiębiorcy mają problem ze znalezieniem szkolenia, którego program jest dopasowany do potrzeb jego firmy. Rozwiązaniem może być szkolenie in company, czyli na zamówienie.

Dlaczego warto inwestować w szkolenia dla pracowników?

Wyższe kwalifikacje osób zatrudnionych w firmie w prosty sposób przekładają się na wyższy zysk. Udział w dobrze zaprojektowanym szkoleniu pomoże rozwinąć posiadane już kompetencje, dzięki czemu pracownik będzie mógł efektywniej wykonywać powierzone mu zadania. Z kolei wyższa jakość (i nierzadko jednocześnie: krótszy czas realizacji) przekłada się na większy zysk pracodawcy.

To jednak wbrew pozorom nie jedyny argument przemawiający za wysyłaniem osób zatrudnionych na szkolenia. Kolejnym jest większe zaangażowanie pracowników, którzy mają okazję rozwijać się w miejscu pracy. Większość chętnie zdobędzie nowe umiejętności i wiedzę, które mogą im w przyszłości pozwolić np. na staranie się o awans, podwyżkę lub przeniesienie do innego, bardziej interesującego ich działu. To z kolei oznacza, że mniej pracowników (jeśli odpowiadają im warunki finansowe) będzie szukać posady w innej firmie, bo wiedzą, że w obecnej otrzymują mnóstwo szans na rozwój zawodowy. Warto przy tym pamiętać, że nierzadko zastąpienie dobrego pracownika bywa bardzo trudne  i bardzo kosztowne (proces rekrutacyjny również wymaga inwestycji pewnych środków).

Szkolenia in company, czyli takie, które spełniają wszystkie potrzeby pracodawcy i pracowników

Wielu przedsiębiorców, mimo że chce inwestować w rozwój zawodowy pracowników, ma jednak problem ze znalezieniem odpowiedniego szkolenia, czyli takiego, które odpowiadałoby na rzeczywiste potrzeby zarówno firmy, jak i samych pracowników. Rozwiązaniem tego problemu może być skorzystanie z szkolenia in company. Taką ofertę dla firm przygotowała m.in. Wyższa Szkoła Bankowa.

Szkolenie na zamówienie dla firm wyróżnia się tym, że  w pierwszej kolejności badane są potrzeby pracodawcy i jego pracowników. Przedsiębiorca i zatrudnione przez niego osoby mają zatem bezpośredni wpływ na program kursu. To jednak nie wszystko, szkolenie in company odbywa się także w czasie i miejscu wybranym przez pracodawcę. Dzięki temu zatrudniający ma pewność, że pracownicy bez przeszkód dotrą na szkolenie i nauczą się na nim tego, co faktycznie przyda im się w codziennej pracy, i wpłynie na zwiększenie ich efektywności. O tym, jak dokładnie wyglądają szkolenia na zamówienie w WSB można przeczytać więcej na https://www.wsb.pl/studia-i-szkolenia/szkolenia-i-kursy.

Warto też podkreślić, że szkolenia in company mają jeszcze jedną zaletę, zapobiegają sytuacji, w której przedsiębiorca wyda swoje środki na kurs, który okaże się całkowicie bezużyteczny. To dla pracodawcy kolejny mocny argument przemawiający za tym, że szkolenie na zamówienie jest znacznie bardziej opłacalnym rozwiązaniem.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj