Sposoby na najpopularniejsze kontuzje i dolegliwości

0
120
Sposoby na najpopularniejsze kontuzje i dolegliwości

Nasze ciało podczas wykonywania niektórych czynności narażone jest w sposób szczególny na kontuzje. Niestety są one dość częste, z reguły towarzyszy im nieprzyjemny ból, którego chcielibyśmy uniknąć. Na szczęście podejmując odpowiednie kroki jesteśmy w stanie maksymalnie skrócić proces gojenia. Dlatego warto wiedzieć jak postępować, w przypadku najpopularniejszych kontuzji, aby jak najszybciej wrócić do pełni formy.

Zwichnięcia stawu

Popularna kontuzja, której można nabawić się niezależnie od tego czy uprawiamy sport. Może do niej dojść nawet podczas zwykłego spaceru po nierównej powierzchni lub na schodach. Polega na tym, że kości, które tworzą staw, zmieniają swoje naturalne położenie. Najczęściej uszkadzają się m.in. stawy barkowe, biodrowe, łokci, palców, kolana. Niestety w tym przypadku niewiele możemy zrobić na własną rękę. Powinniśmy jedynie unieruchomić zwichnięcie w nienaturalnej pozycji, a następnie szybko wybrać się do odpowiedniego lekarza. W przypadku zlekceważenia, konsekwencją może okazać się martwica tkanek.

Skręcenie stawu

Zdecydowanie jedna z najczęstszych kontuzji. Polega na mocnym rozciągnięciu, naciągnięciu lub zerwaniu wiązadeł. Najczęściej podatne są stawy: skokowy, nadgarstki, a także kolanowy. Jest to skutek przekroczenia naturalnego zakresu ruchomości stawu. Too dość bolesna kontuzja, która może być również niebezpieczna i prowadzić do uszkodzenia torebki stawowej, więzadeł, a nawet kości. W przypadku przykrego incydentu najbardziej skuteczny okazuje się zimny okład, który zawinięty jest bandażem elastycznym. Powinien przynieść szybkie ukojenie i przyśpieszyć regeneracje.

Bóle pleców

Bardzo częstą dolegliwością są również bóle pleców. Często ciężkim zadaniem jest podanie dokładnej przyczyny, jednakże w każdym przypadku skuteczna może okazać się mata akupresurowa Lyapko. Jest to wielozadaniowy produkt, który przynosi ulgę w przypadku wielu problemów. Jeśli narzekamy na częste bóle pleców nieznajomego pochodzenia, mata może rozwiązać nasze dolegliwości. Wystarczy położyć się na niej i korzystać z efektów terapeutycznych. Posiada ona specjalne wypustki, które wpływają na szybsze krążenie krwi, a także dotlenianie i rozluźnienie mięśni. Mata akupresurowa Lyapko jest najbardziej skuteczna wtedy, kiedy używamy jej regularnie.

Potłuczenia

Najczęściej powstają w wyniku upadku lub uderzenia. Drobne naczynia poskórne pękają, natomiast krew wylewa się do okolicznych tkanek, co w konsekwencji powoduje obrzęk i zasinienie skóry. Siniaki powinny się zgoić po około tygodniu od przykrego incydentu. Skutecznym działaniem będzie przyłożenie zimnego kompresu, natomiast po 24 godzinach ciepłego kompresu, który rozszerzy naczynia krwionośne. Świetna może być także odpowiednia maść.

Bóle głowy

Kolejna dolegliwość, której często nie towarzyszą żadne inne objawy. Czasami nie jesteśmy w stanie określić, co jest przyczyną bólu. Mata akupresurowa Lyapko znów może się w tym przypadku doskonale sprawdzić. Rozluźni mięśnie, zrelaksuje ciało, usunie stres i napięcie, usprawni przepływ krwi, co w konsekwencji może spowodować, że ból głowy szybko ustąpi. Mata akupresurowa Lyapko dostępna jest pod adresem https://www.manusmed.pl/mata-do-akupresury-cat-2.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here