Medycyna estetyczna

0
65
Medycyna estetyczna

Medycyna urodowa zrobiła się ostatnio bardzo modnym nurtem. Coraz znaczniejsze grono osób zgłasza się na zrobienie konkretnych zabiegów udoskonalających ich ogólnie pojętą urodę i komfort. Coraz większe zainteresowanie spowodowało, że powstaje więcej salonów medycyny estetycznej, w związku z tym ceny stają się zdecydowanie bardziej konkurencyjne. Dzięki temu procederowi dzisiaj nie tylko modelki i ludzie show biznesu mogą sobie pozwolić na wizualne udoskonalenia. Rozmaitość takich zabiegów też jest ogromna. Wyróżniają się spośród nich te, które zdecydowanie wybierane są najczęściej.

Mezoterapia

To wybór z najmniej inwazyjnych zabiegów. Bazuje na wstrzyknięciu produktów leczniczych, regenerujących lub odżywczych ściśle w obręb skóry. W rezultacie mezoterapii do każdej z błon skóry mogą przedrzeć się środki aktywne, takie jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, jak również pierwiastki śladowe.

Warianty mezoterapii:

  • mezoterapia bezigłowa -działa dzięki wtłaczaniu w głąb skory kompozycji aktywnych przy udziale fal radiowych; wykonuję się także mezoterapię bezigłową gdzie nośnikiem (najczęściej witaminy C lub retinolu) jest kwas hialuronowy
  • mezoterapia igłowa -zabieg bardziej skomplikowany, przeprowadzany za sprawą igły; opiera się na wprowadzeniu związków2 czynnych przy udziale igły w formie koktajli odżywczych.

Mikrodermabrazja

Popularnie nazywana także mikro peelingiem. To sposób mechanicznego ścierania naskórka przy pomocy dokładnie prowadzonego wiązki mikrokryształów. Mikrodermabrazja to proces, który ściera, dotlenia i wzmacnia skórę, a ponadto stymuluje produkcję kolagenu. W rezultacie czego upraszcza uwolnienie się od niedoskonałości jak zmarszczki, wypryski, rozstępy, cellulit, przebarwienia, a czasem i nawet blizny. Mikrodermabrazję szufladkuje się w zależności od substancji peelingującej, są to więc:

  • mikrodermabrazja diamentowa -polecana dla osób posiadających skórę cienką i wrażliwą, a ponadto dla alergików (w trakcie wykonywania zabiegu nie unosi się pył)
  • mikrodermabrazja korundowa -wykorzystywane są mikrokryształy tlenku glinu; polecana osobom z pootwieranymi porami, bliznami, cellulitem lub rozstępami
  • oxybrazja -mikrodermabrazja tlenowa -złuszczanie następuje kropelkami soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem, jest to najbardziej niewyczuwalna technologia; tlen dodatkowo obkurcza naczynia krwionośne, pomniejsza opuchliznę i wstrzymuje pojawienie się bakterii; stąd też ten rodzaj mikrodermabrazji rekomenduje się stosować przy zaognionym trądziku, a dodatkowo w skóry naczynkowej.

Wypełnianie ust

Zabieg polega na zwiększaniu i modelowaniu czerwieni wargowej za sprawą wstrzyknięcia kwasu hialuronowego w sposób adekwatny do wyczekiwanego wyniku. Jest to szybki zabieg, zajmujący najczęściej dodając ankietę wstępną z pacjentem od niecałej godziny do godziny. Skutki występują przez okres od pół roku do roku.

Botoks

Tak naprawdę jad kiełbasiany to określenie handlowe toksyny botulinowej. Następstwa działania botoksu wypróbowały na początku neurologia i okulistyka. Jak funkcjonuje botoks? Zmarszczki powstają z nadmiernej pracy mięśni w obrębie twarzy. Mięsień ten obkurcza się, gdy odbierze konkretny impuls z włókna nerwowego. Jeśli podany zostanie botoks, nerw wstrzyma wysyłanie impulsów, a w wyniku czego nie wystąpią zmarszczki. Efekt jest dostrzegalny przez około pół roku.

Za sprawą użycia botoksu można pomniejszyć:

  • zmarszczki na czole -poprzeczne lub tzw. lwie tworzące się między brwiami
  • kurze łapki
  • zmarszczki dolnej oraz górnej powieki
  • zmarszczki wokół ust, można także podnieść kąciki
  • zmarszczki występujące na szyi

W wyniku użycia botoksu można także zregenerować włosy.

Liposukcja

To proces pozbywania się niechcianego tłuszczu. Tłuszcz można eliminować z wielu fragmentów ciała: brzucha, bioder, ud, ramion, karku, policzków, podbródka, piersi, łokci, kostek, łydek, czy spod kolan. Wykonuje się ją aby zmniejszyć liczbę komórek tłuszczowych, Jednak nie zawsze okazuje się to dostateczne, przy znacznej nadwadze konieczna jest również lipektomia (wycięcie przerostu rozciągniętej skóry).

Zapoznaj się z ofertą Centrum Medycyny Estetycznej – https://www.medeste.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here