Jak wybrać siatkę ochronną na boisko?

0
108
Jak wybrać siatkę ochronną na boisko?

Na odpowiednio przystosowanym boisku powinny znaleźć się specjalne siatki zabezpieczające, które pozwalają nie tylko ochronić kibiców, ale również zdecydowanie zredukować ewentualne przerwy w grze. Żeby jednak dobrze spełniały swoje zadania, siatki na boisko muszą być prawidłowo dobrane.
To zaś nie zawsze jest tak łatwe, jak może się wydawać. Siatki na boisko występują bowiem w wielu odmianach, zróżnicowanych przede wszystkim pod względem materiałów, z których są wykonane i ich właściwości. Pod uwagę należy wziąć wiele parametrów technicznych, dlatego też pewną gwarancją jakości i wytrzymałości zawsze jest siatka na boisko od sprawdzonego, renomowanego producenta.

Siatki na boiska sportowe

Mogą być stosowane na wielu rodzajach boisk i w różnych obiektach sportowych. Na rynku są między innymi siatki na boiska: piłkarskie, baseballowe, siatkarskie, koszykarskie, na boiska wielofunkcyjne. Do tego należy dodać także siatki ochronne na korty tenisowe, pola golfowe czy na przykład lodowiska hokejowe. Tego typu zabezpieczenie jest stosowane także na terenie hal sportowych.

Siatki na piłkochwyty

Jak sama nazwa wskazuje, głównym zadaniem takiej konstrukcji jest zatrzymywanie piłek – tak, aby nie wypadały poza obręb boiska. Siatka na piłkochwyty zapewnia więc bezpieczeństwo kibicom zgromadzonym na trybunach i wokół boiska, a także skraca przerwy w grze, powstałe w wyniku dalekiego wybicia piłki.

Decydując się na tego typu produkt, warto celować przede wszystkim w konstrukcje dedykowane konkretnym dyscyplinom. Renomowany producent piłkochwytów powinien mieć w swojej ofercie osobne konstrukcje na boiska piłkarskie i inne. Oczywiście uwagę należy zwrócić także na istotne parametry techniczne. Dobrej jakości, wytrzymałe piłkochwyty są najczęściej wykonywane z polietylenu, który wyróżnia się dużą gęstością i odpornością na działanie wody. Użycie takiego tworzywa zapewnia również wytrzymałość na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Nie bez znaczenia jest także rozmiar siatki, jej grubość, czy wielkość oczka. Dobiera się je do konkretnej dyscypliny sportu, rodzaju boiska i potrzeb jego użytkowników, dlatego  ceny piłkochwytów wyliczane są indywidualnie do każdego zamówienia.

Siatka ochronna na boisko

W tym przypadku mowa o konstrukcjach o znacznie szerszym zastosowaniu. Nie są one montowane bezpośrednio przy bramkach i w miejscach, gdzie może znaleźć się piłka czy krążek, ale wokół całego terenu boiska. Choć mogą być one używane także jako piłkochwyty, ich głównym zadaniem jest zabezpieczenie terenu obiektu sportowego. Gwarantują one ochronę zarówno zawodników, jak i kibiców.
Siatka ogrodzeniowa na boisko powinna być przede wszystkim wytrzymała pod względem mechanicznym, a także odporna na działanie wilgoci, promieniowania UV oraz zmiennej temperatury. Z tego też względu warto decydować się na produkty wykonane zgodnie z najnowszymi technologiami i z użyciem najlepszych materiałów. Na rynku dostępne są nie tylko gotowe konstrukcje. Można również złożyć indywidualne zamówienie na taką siatkę ochronną, dopasowując ją idealnie choćby do niestandardowych wymiarów danego obiektu sportowego.

Więcej na temat siatek na boisko na stronie www.sieci-siatki.pl 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here