Jak dobrać odpowiedni rodzaj i rozmiar prześcieradła?

0
151
Jak dobrać odpowiedni rodzaj i rozmiar prześcieradła?

Wygoda snu jest zależna od licznych elementów, przykładowo od trafnie wybranej pościeli. Nie mniej znaczące jest również prześcieradło, do którego konsument przykłada mniejszą wagę – jest to błąd. Podczas snu w równym stopniu opatula się on bowiem kołdrą, co dotyka materaca, a zatem przykrywający powierzchnię łóżka materiał musi dawać równie przyjemne wrażenia. W jaki sposób zatem wybrać najlepsze prześcieradło?

Sprawdź na: https://ochraniacz-na-materac.pl/28-przescieradla-160×200

Prześcieradła 160×200 i inne – więc dlaczego trzeba dobrać rozmiar?

Największe znaczenie w wyszukaniu prześcieradła ma jego długość, jak i szerokość. Prześcieradło musi być w szczególności praktyczne w użyciu: ma zakrywać całą powierzchnię materaca. Dlatego też przed przystąpieniem do wybrania trzeba sprawdzić, jakie wymiary ma przestrzeń łóżka. klasyczny piernat pojedynczego łóżka ma 160 centymetrów szerokości i 200 centymetrów wzdłuż. W oznaczeniach nie podaje się jednak tak długiej notyfikacji o wymiarach prześcieradła, zaledwie zaznacza przyjętą klasyfikacją. Upowszechniło się, że takie wskazuje się jedynie prześcieradłami 160×200.

Prześcieradło 160×200 – z gumką czy bez gumki?

Druga ważna sprawa to wybór wykończenia, które łączy się z poręcznością i komfortem nakładania i zdejmowania prześcieradła. Nikt nie przepada budzić się w zmiętym prześcieradle, które zsunęło się podczas snu. Tak często zdarza się z klasycznymi prześcieradłami, niezakończonymi za pomocą gumki. By do tego nie dopuścić, najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się właśnie na te drugie. Prześcieradła z gumką mają również tę zaletę, że nie mną się ani nie marszczą: raz nałożone na materac, zostają na nim prawie w niezmienionej pozycji, dzięki czemu łóżko zawsze wygląda estetycznie.

Ten rodzaj prześcieradeł nie przypada do gustu jednak każdemu. Typowy konsument chętniej decyduje się na klasyczne prześcieradło, które nakłada się na na powierzchnię materaca, a jego rogi chowa pod spód. W porównaniu do prześcieradeł z gumą takie może nierzadko się przesuwać i zwijać się, ale właściwie założone nie będzie stanowić problemu. Z tego też powodu na rynku pojawia się również coraz więcej modeli ze specjalnymi zakładkami na materac.

Prześcieradła frotte czy może prześcieradła jersey?

Wygoda prześcieradła zależy jednakże w największym stopniu od tkaniny, z której zostało ono wykonane. Jej faktura musi być przyjemna w odczuciu, a przede wszystkim delikatna i o równej powierzchni. Najlepiej sprawdzają się prześcieradła wykonane z bawełny, a te typuje się na kilka rodzajów. Najczęściej wybierane to prześcieradła jersey oraz prześcieradła frotte.

Jersey to tkanina wyjątkowo delikatna i miękka w dotyku, a jednocześnie trwała oraz niezwykle rozciągliwa. Spośród wszystkich bawełnianych materiałów odznacza się gładką, równą fakturą. Nic więc dziwnego, iż prześcieradła jersey 160×200 ciągle cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Podobne do nich mogą być prześcieradła frotte, również produkowane z bawełny. Ze względu na inną metodę tkania materiału, z użyciem splotu pętelkowego, mają całkowicie odmienną fakturę: niesamowicie miękką ,a przede wszystkim nieco włochatą. Dzięki temu prześcieradło frotte nie mnie się, jak i nie potrzebuje prasowania, co jest jego ogromną zaletą.

Prześcieradła jersey 160×200 i prześcieradła frotte 160×200 – na które się zdecydować?

Jak widać, wybór idealnego prześcieradła 160×200 zasadniczo wiąże się z indywidualnymi potrzebami. Każdy ze znajdujących się na rynku produktów na pewno sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Aby aczkolwiek wybrać prześcieradło do swojego materaca, warto wziąć pod uwagę własne wymogi oraz pragnienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj