Hurtownia wody, woda z dostawą do domu. Czy to na pewno najtańsze rozwiązania?

0
164
Hurtownia wody, woda z dostawą do domu. Czy to na pewno najtańsze rozwiązania?

Dostawy wody do domu to sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Zamiast kupować w sklepie wodę w półtoralitrowych butelkach możemy zamówić kilkunastolitrowe baniaki. Istnieją jednak jeszcze tańsze sposoby na uzyskanie smacznej i zdrowej wody, które – zwłaszcza w czasach wysokiej inflacji – potrafią wygenerować spore oszczędności. Mowa o filtrowaniu wody.

Odpowiednie nawadnianie organizmu to podstawa zdrowego trybu życiu. Ciało dorosłego człowieka składa się w 60 procent z wody. Jeszcze więcej wynosi w przypadku niemowląt. By jednak dostarczać właściwą ilość wody do organizmu każdego dnia (przyjmuje się, że jest to około 2 litrów) warto zadbać o jej nieograniczony dostęp. Jak to zrobić?

Woda w galonach i woda z dystrybutora do domu – czy warto?

By uwolnić się od częstego chodzenia do sklepu i dźwigania butelek lub zgrzewek z powrotem do domu niektórzy decydują się na skorzystanie z usług firm, dostawców wody butelkowanej. Ma to swoje korzyści. Możemy zamówić kilka baniaków i nie obawiać się, że zabraknie nam wody – jednak musimy posiadać też miejsce na ich przechowywanie, ponieważ usługa dostawy wody do domu zazwyczaj realizowana jest raz w miesiącu.

Niektórzy decydują się na montaż dystrybutora wody jednak i to rozwiązanie nie jest pozbawione wad. Dystrybutory, które podgrzewają wodę są dobrym miejscem dla rozwoju bakterii. Środowisko instalacji z ciepłą wodą często staje się siedliskiem bakterii legionella pneumophila, które z kolei mogą powodować takie choroby jak zapalenie płuc z gorączką, bólem głowy, dreszczami i kaszlem.

Niższą cenę oferują także hurtownie wody mineralnej. Korzystanie z oferty hurtowni wód mineralnych pozwala nieco zaoszczędzić, jednak nie jest wygodnym rozwiązaniem – wciąż musimy dźwigać ciężkie butelki, a na dodatek dysponować odpowiednim transportem.

Istnieją jednak sposoby na to, by nie musieć dźwigać, wydawać dużych kwot ani zamawiać wody do domu. Mowa o filtrowaniu wody, które jest najtańszym i najwygodniejszym sposobem na uzyskanie smacznej wody! Na dodatek, dzięki niemu, mamy do niej nieograniczony dostęp!

Filtry przepływowe, system Flow Comfort – jakie ma zalety?

Dostawy wody w galonach są tańsze niż kupowanie wody butelkowanej, lecz wciąż relatywnie drogie. Tymczasem koszt 1 litra wody z kranu wynosi… około 1 grosza! Nawet dodając do tego koszt zakupu wymiennych filtrów woda filtrowana jest kilkadziesiąt razy tańsza niż butelkowana.

Na dodatek, w przypadku systemu Flow Comfort i specjalnej baterii trójdrożnej możemy decydować kiedy chcemy odkręcić wodę wodociągową, a kiedy filtrowaną. Więcej informacji o Flow Comfort znajdziesz na https://dafi.pl/blog/.

Korzystanie z filtrów przepływowych ma jeszcze jedną zaletę, która pozwala sporo zaoszczędzić – instalowane w miejscu poboru wody chronią urządzenia AGD takie jak zmywarka, pralka czy ekspres do kawy przed działaniem kamienia, a tym samym wydłużają ich żywotność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here